DJM Engineering zapewnia sprawną naprawę części dzięki EDGECAM

Rodzinne przedsiębiorstwo produkujące formy wtryskowe pomaga klientom w nagłych awariach.

DJM Engineering (Banbury) Ltd używa EDGECAM do szybkiego projektowania i obróbki, aby naprawić uszkodzone lub zepsute części i przywrócić je do działania w ciągu kilku godzin.

Używamy jej z najnowszymi narzędziami skrawającymi WNT, a ponieważ programujemy ją za pomocą EDGECAM, zdecydowanie nie ograniczamy parametrów takich jak obroty i posuw dla różnych materiałów”.
Colin Merry- Właściciel

Często bywałem w warsztatach o drugiej w nocy naprawiając części dla firm motoryzacyjnych, medycznych i lotniczych, których linie produkcyjne zatrzymały się z powodu awarii”. - mówi właściciel Colin Merry.

Wielu naszych klientów korzysta z maszyn na linii produkcyjnej i potrzebuje ich ciągłej pracy - w szczególności firmy motoryzacyjne, ponieważ wiele produktów jest wytwarzanych „na zamówienie."

Firma jest regularnie wzywana do naprawy komponentów do szerokiej gamy maszyn, w tym prasy, matryce, walcarki. „W rzeczywistości wszystko, co porusza się mechanicznie, tam gdzie część może ulec awari i spowodować katastrofę produkcyjną”.

Mówi, że ich pogotowie polega na naprawie uszkodzonego elementu a także przygotowaniu go od zera. „Musimy nadać tym zadaniom najwyższy priorytet, aby nasi klienci mogli ponownie uruchomić swoją linię produkcyjną”.

Pierwszą częścią tego procesu jest ustalenie u klienta, dlaczego komponent zawiódł lub został uszkodzony, co robił i jakie aspekty są krytyczne. „Na przykład, jeśli jest to coś w rodzaju wałka musimy wiedzieć, czy był on zużyty ponieważ jeśli wykonamy go z takimi samymi wymiarami jak ten, który otrzymaliśmy nie będziemy w stanie określić oryginalnych wymiarów części”.

A jeśli część uległa awari musimy wiedzieć dlaczego, abyśmy mogli opracować rozwiązanie”.

Po stworzeniu pełnego obrazu tego, co muszą wykonać rozpoczynają proces projektowania i produkcji przy użyciu funkcji dostępnych w EDGECAM. „Nie potrzebujemy modeli 3D do tego typu prac. Muszę tylko narysować model w 2D, co oznacza, że możemy bardzo szybko wygenerować kod NC”.

Jeśli część ma być obrabiana na jednej z dostępnych w firmie frezarek Hurco VM 10 lub XYZ 500 LR, początkowo tworzony jest cykl obróbki zgrubnej i profilowanie, a podczas pracy maszyny wykonuje się dalszą część programu.

Frezarka XYZ 500 LR była pierwszą maszyną tego rodzaju w Wielkiej Brytanii. „Używamy jej z najnowszymi narzędziami skrawającymi WNT, a ponieważ programujemy ją za pomocą EDGECAM, zdecydowanie nie redukujemy parametrów takich jak obroty i posuw dla różnych materiałów”.

Jeśli jest to część tokarska, przechodzi przez konwerter DXF i jest obrabiana na tokarce XYZ 1630 w ciągu kilku minut.

Colin Merry współpracuje ze swoim bratem Ianem i ojcem Davidem. Trzyosobowa firma powstała w 2001 r. Firma zajmuje się wytwarzaniem matryc i została założona przez Davida w 1990 r., Colin w firmie podjął się tak zwanej „niestandardowej praktyce zawodowej”, polegającej na uczeniu się różnych tradycyjnych umiejętności inżynierskich i formowania od uznanych rzemieślników.

Nauczyłem się wszystkiego od wysoko wykwalifikowanych producentów. Często widziałem dwa lub trzy sposoby robienia czegoś i wybierałem ten, który wydawał się najbardziej skuteczny”.

Colin Merry projektuje wszystkie swoje formy za pomocą EDGECAM. „Wielu klientów może mieć tylko pomysł na produkt końcowy lub po prostu rysunek papierowy. Mamy standardowe katalogi, dzięki czemu łatwo jest pobrać bazę narzędzi i zawsze staramy się jak najszybciej rozpocząć obróbkę.”

Nie potrzebuje specjalistycznego oprogramowania CAD/CAM, jest w stanie wszystko wykonać sam dzięki szkoleniom i doświadczeniu, ponieważ w trakcie swojej kariery zbudowałem ponad 600 form.

Obecnie wykonują od czterech do pięciu specjalistycznych formy w ciągu roku, z czego wykonanie każdej zajmuje od trzech do czterech tygodni.

Podsumowując,: „Możemy być nieco staromodni w naszym podejściu, ponieważ staramy się po prostu pomagać ludziom, ale dzięki temu klienci wciąż do nas wracają”

 

Osiągnięte korzyści

  • Szybki projekt 2D i obróbka, w celu naprawy uszkodzonych lub zepsutych części i przywrócenie ich do sprawności w ciągu kilku godzin.

  • Korzystanie z najnowszych narzędzi skrawających WNT zaimportowanych do EDGECAM.

  • Wykorzystanie oprogramowania EDGECAM do toczenia jak i frezowania.

  • Wykonanie bez problemów skomplikowanych form.

 

Komentarz

Wielu naszych klientów korzysta z maszyn na linii produkcyjnej i potrzebuje ich ciągłej pracy - w szczególności firmy motoryzacyjne, ponieważ wiele produktów jest wytwarzanych „na zamówienie."

Colin Merry- Właściciel 

 

Poprzedni | Następny

PDF icon