Edgecam dołączył do MTC

Edgecam stał się członkiem pionierskiego Manufacturing Technology Centre w Converty, pracującego z obrabiarkami i eksperymentującego z obróbką oraz zajmującego się kompleksowymi rozwiązaniami dla producentów.

Inżynierowie MTC byli pod wrażeniem widząc możliwości systemu Edgecam i łatwości, z jaką tworzy się prostą obróbkę trzy osiową, a także złożoną pięcioosiową obróbkę frezarską.

Menadżer strategiczny Edgecam Wesley Tonks stwierdził, że klienci MTC reprezentują szeroką gamę firm z różnych sektorów w tym z sektora lotniczego, motoryzacyjnego, transportowego, medycznego, ITC, produkującego żywność, obronnego oraz morskiego.

Przygotowaliśmy w MTC 10 przykładowo zaprogramowanych w Edgecam programów dla naszych maszyn, a ponieważ specjalizujemy się w zakresie procesów, które są użyteczne dla sektora wytwórczego korzystając z Edgecam wygenerowaliśmy inteligentne ścieżki narzędzi wspierając nasze zaawansowane badania dla produkcji i inżynierii

Prezes MTC Dr Clive Hickman stwierdził, że z przyjemnością powita Edgecam w społeczności MTC.

W MTC stworzyliśmy niezrównane środowisko do rozwoju i demonstracji nowych technologii na skalę przemysłową zrzeszające czołowych inżynierów, specjalistów z branży i środowisk akademickich Wielkiej Brytanii. Dzięki czemu nasi klienci opracowują nowe procesy produkcyjne w przemyśle bez jakichkolwiek ograniczeń. Wspierana jest innowacyjność, dlatego też Edgecam jest naturalnym wyborem dla naszej działalności.

Celem MTC jest niwelacja różnic między uniwersyteckimi badaniami i rozwojem innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych zgodnie z ustaloną strategią produkcyjną. MTC jest częścią High Value Manufacturing Catapult, wspieraną przez Technology Strategy Board.

Rozwój Manufacturing Technology Centre znacznie przekroczył oczekiwania, osiągnął wiele wyznaczonych celów przed terminem.

 

Poprzedni | Następny