EDGECAM w Northern Maine Community College Parka maszynowy Northern Maine Community College Projektowanie w Northern Maine Community College Programowanie maszyn w Northern Maine Community College Nauka programowania w Northern Maine Community College Generowanie kodu NC z EDGECAM Programowanie obrabiarki Programowanie maszyn CNC z EDGECAM

Edukacja dla biznesu z EDGECAM

Współpraca EDGECAM z Northern Maine Community College pozwala kształcić fachowców w dziedzinie programowania obróbki.

Hale produkcyjne amerykańskich przedsiębiorstw są wciąż szeroko otwarte dla najlepszych inżynierów. Jak zaznacza Dean Duplessis, szkoleniowiec MNCC:

„W środowisku panuje błędne przekonanie, że praca programisty CNC jest ciężka, brudna i nieprzyjemna. W ostatnich latach wiele się jednak zmieniło. Przed młodymi inżynierami roztacza się perspektywa ciekawej pracy.”

Realizacja składanych przez klientów zamówień pozwala studentom zdobywać doświadczenie na każdym etapie łańcucha produkcyjnego:

„Nasz program kształcenia koncentruje się na doświadczeniu” - Dean Duplessis

Poza konfigurowaniem obrabiarek, młodzi specjaliści uczą się zarządzania procesami produkcyjnymi. Poznają metody kontroli jakości a także specyficzne zagadnienia, związane z produkcją kontraktową. Potwierdzeniem umiejętności zdobytych w trakcie dwuletniego szkolenia jest cieszący się dużym uznaniem wśród pracodawców certyfikat.

Do świata CAM

Aby maksymalnie przygotować studentów do pracy w zakładach przemysłowych, Collage zorganizował w nowoczesną halę produkcyjną, wyposażoną w profesjonalne centra obróbcze i system EDGECAM - efektywny CAM od Vero Software:

„Dzięki wyjątkowej łatwości obsługi, krzywa uczenia z EDGECAM nie jest stroma. Na etapie generowania kodu jesteśmy już na przełomie pierwszego i drugiego roku. Nie moglibyśmy osiągnąć tego z innym oprogramowaniem.”

Studenci NMCC ciągle podejmują nowe wyzwania. To motywuje do pogłębiania wiedzy i daje doświadczenie. Większość absolwentów może podjąć pracę natychmiast po ukończeniu studiów.

W produkcji kontraktowej

Studenci realizują zamówienia dla klientów z całego kraju. Usługi są darmowe. Zleceniodawcy opłacają jedynie narzędzia, materiały i koszty przesyłki.

Pomimo, że niektóre elementy mają prostą strukturę, ich wytwarzanie wymaga doboru odpowiednich metod i oprzyrządowania. Każde zlecenie jest zatem wyjątkowe i pełne wyzwań:

„Analizujemy z uczniem każde zlecenie. Zastanawiamy się, jakie strategie będą dla danego przypadku optymalne. Staramy się maksymalnie efektywnie realizować powierzone zadania” - Dean Duplessis

Ryan Cullins, ubiegłoroczny absolwent NMCC, pracujący obecnie jako operator CNC w Fiber Materials of Biddeford, zaznacza:

„Znajomość EDGECAM znacznie pomaga mi w karierze zawodowej. Korzystam z tego programu zarówno w pracy, jak i dla własnych potrzeb.”

Nauka i biznes

Aby dokładnie poznać potrzeby kadrowe, NMCC ściśle współpracuje z przedstawicielami przemysłu produkcyjnego. O ile wielkie przedsiębiorstwa poszukują pracowników wysoko wyspecjalizowanych w obsłudze nowoczesnych maszyn, to małe firmy kładą tu nacisk na „złote rączki”, potrafiące efektywnie pracować na każdym etapie produkcji:

„Oni pomagają nam dostosowywać się do rynkowych realiów, my zaś profesjonalnie kształcimy ich przyszłą kadrę.” - Dean Duplessis

Trenerzy NMCC doceniają pomoc, jaką zapewniają im lokalni resellerzy EDGECAM:

„Możemy się do nich zwrócić z każdym pytaniem dotyczącym EDGECAM. Wsparcie jest szybkie i szczegółowe.”

Ukierunkowany na efektywność działalność Northern Maine Community College przynosi szereg korzyści zarówno studentom, jak i przedsiębiorstwom. Wszystko to dzięki współpracy, komunikacji a także nowatorskim technologiom, jak EDGECAM.

Dowiedz się więcej: www.nmcc.edu

 

Poprzedni | Następny