Nowa książka „EDGECAM - Wieloosiowe toczenie CNC” już wkrótce w księgarniach

Nowa książka pt.: „EDGECAM - Wieloosiowe toczenie CNC” autorstwa Przemysława Kochana, Product Managera w EDGECAM Polska, przeznaczona jest dla uczniów i studentów kierunków technicznych, ich nauczycieli i wykładowców, a także programistów, technologów i operatorów CNC, którzy chcą poznać to środowisko i nauczyć się wykorzystywać je w praktyce. Książka dzięki wydawnictwu Helion pojawi się w sierpniu br. w księgarniach na terenie całej Polski.

Dzięki tej książce szybko i sprawnie nauczysz się przygotowywać elementy do obróbki oraz definiować i wybierać odpowiednie narzędzia czy strategie. Zobaczysz też, jak przeprowadzać symulacje ścieżki narzędzia i przygotowywać wizualizacje gotowej powierzchni, wykrywać kolizje, generować kod NC oraz automatyzować programowanie maszyn. W ten sposób zdobędziesz wiedzę nie tylko o samym EDGECAMie, lecz także o współczesnych technologiach produkcyjnych.

Tematyka książki:

  • - Instalacja oprogramowania i przegląd środowiska pracy EDGECAM Workflow
  • - Możliwości modelowania bryłowego w środowisku EDGECAM Workflow Solids
  • - Przygotowywanie detali do obróbki oraz definicja i wybór narzędzi skrawających
  • - Wybór odpowiedniej strategii obróbczej i przeprowadzanie symulacji ścieżki narzędzia
  • - Wizualizacja struktury obrobionej powierzchni, wykrywanie kolizji i generowanie kodu NC
  • - Automatyzacja programowania z wykorzystaniem nowoczesnych możliwości EDGECAMa
„EDGECAM - Wieloosiowe toczenie CNC” jest kontynuacją poprzedniej książki pt. „EDGECAM - Wieloosiowe frezowanie CNC”. Książka wprowadza w warsztat współczesnego programisty NC i daje solidne podstawy do dalszego rozwijania wiedzy na temat technologii CAM oraz profesjonalnego wykorzystania oprogramowania EDGECAM. Jest to odpowiedź na oczekiwania czytelników, poszukujących lektury dotyczącej metod wieloosiowego toczenia CNC. Naturalnym wyborem było nawiązanie współpracy z wydawnictwem Helion, specjalizującym się w publikacjach podążających za dynamicznie rozwijającymi się technologiami – mówi autor książki Przemysław Kochan, Product Manager w EDGECAM Polska.

Poprzedni | Następny