Praca z EDGECAM i Adveon jest ekscytująca

Jak ostatnio informowaliśmy dostawca narzędzi skrawających i systemów narzędziowych Sandvik Coromant ogłosił, że specjalistyczne oprogramowanie CAD/CAM EDGECAM jest pierwszym rozwiązaniem zintegrowanym z Sandvik Coromant Adveon™ Library Tool. Wbudowany w wersję oprogramowania EDGECAM 2014 R2 Adveon pomoże klientom poprawić wydajność obróbki, a także zaoszczędzi czas na konfigurację maszyny. 
 
Specjaliści z zakresu oprzyrządowania firmy Sandvik: Christian Wülbeck i Swapnil Gupta tłumaczą na czym ma polegać współpraca z EDGECAM. 
 

Integracja zapewnia klientom jedno źródło danych dla wielu systemów CNC. Biblioteka pozwala na szybkie tworzenie baz danych narzędzi i zapewnia automatyczny dostęp do modeli 3D CAD do dokładnej symulacji i wizualizacji, dzięki czemu poprawiona jest zarówno spójności jak i jakości danych.
 
 
Potencjalni klienci i dostawcy, którym została przedstawiona nowa wersją EDGECAM 2014 R2 zintegrowana z Adveon byli podekscytowani możliwościami, jakie daje to rozwiązanie.
 

Lokalne biuro Sandvik wykonało rzeczywisty montaż narzędzi przy użyciu 2 calowej głowicy frezarskiej, wraz z płytkami, korpusem narzędzia i uchwytem. Składniki celowo pozostawiono niezmontowane. Było to bardzo przydatne w odniesieniu do wyzwania, jakim jest dobór narzędzia.
 
- mówi Joe Sanders, Inżynier M2 Technologies
 
 
Prostota, jaką daje Adveon podczas wyboru przedmiotów wymaganych do montażu narzędzia i tworzenie odpowiedniego rekordu w bazie danych magazynu narzędzi EDGECAM pomaga użytkownikowi dostarczyć niezbędne informacje na temat listy części, długości montażowej, wagi oraz inne istotne informacje. Wzrost produktywności na tym etapie jest bardzo imponujący.
 

To narzędzie tworzy zapis w bazie danych magazynu narzędzi EDGECAM, wraz z definicją parametrów oraz grafiką narzędzia i uchwytu. Te dwa zadania są typowo uciążliwe i czasochłonne. Klienci mówią nam, że cały proces często trwa pół godziny lub dłużej, nawet dla wysoko wykwalifikowanych użytkowników. Jednak z Adveon i EDGECAM użytkownik szybko wybiera odpowiednie oprzyrządowanie i natychmiast wykorzystuje zespół narzędzi do precyzyjnego tworzenia ścieżki narzędzia i symulacji.
 
- dodaje Sanders
 
 
Oferując ujednoliconą metodykę obróbki dostawcy narzędzi dostarczają cyfrowe dane narzędzi do klientów, Adveon upraszcza i uwiarygadnia dane narzędzia skrawających używanego w CAD/CAM. Wsparcie dla 13399 narzędzi projektowanych w standardzie ISO umożliwia wybór narzędzi od dowolnego dostawcy i zapewnia informacje na temat dokładności geometrycznej. Klienci mogą rozwijać własne biblioteki, szybko tworzyć zestawy narzędzi i zobaczyć natychmiastowe rezultaty w 2D i 3D.
 
  • Adveon jest biblioteką narzędzi opracowaną przez Sandvik Coromant i sprzedawaną przez autoryzowanego partnera EDGECAM.
  • EDGECAM jest systemem CAD / CAM przeznaczonym dla wiodącego na rynku programowania CNC, który obsługuje obróbkę frezarską, tokarską i tokarską-frezarską, w tym operacji frezowania 3D oraz wieloosiowego. Platforma łączy w sobie łatwość użytkowania z zaawansowaną możliwością generowania ścieżki narzędzia i jest używany na całym świecie w wielu gałęziach przemysłu.
 

 

Poprzedni | Następny