Sandvik Coromant i EDGECAM demonstrują optymalizację obróbki

W trakcie dni otwartych Sandvik Coromant, które odbyły się Wielkiej Brytanii producentom zademonstrowano jak zwiększyć efektywności kosztową i poprawić jakość ich metod produkcji, z wykorzystaniem najnowszych technologii i oprogramowania.

Pokazaliśmy prawidłowe sposoby stosowania nowoczesnych narzędzi i technik obróbki, tak by producenci mogli wykorzystać jak najlepiej swoje obrabiarki a także pokazaliśmy, w jaki sposób zminimalizować czas wymiany narzędzia z wykorzystaniem systemu szybkiej wymiany narzędzi Coromant Capto

- powiedział James Rhys-Davies, Dyrektor Inwestycyjny Sandvik Coromant

W trakcie spotkania przedstawiono w praktyce współpracę Adveon™ Tool Library z  EDGECAM Workflow do programowania CNC. Adveon integruje się z EDGECAM, umożliwiający tworzenie oprzyrządowania i bezproblemową współpracę podczas generowania kodu NC.

Adveon ma pomóc producentom zaoszczędzić czas ustawiania przy jednoczesnej poprawie wydajności i bezpieczeństwa podczas frezowania. EDGECAM jest pierwszą firmą branży CAD / CAM integrującą Adveon, jako oficjalnego dystrybutora. Biblioteka pozwala na szybkie stworzenie baz danych narzędziowych i zapewnia automatyczny dostęp do modeli 3D CAD do dokładnej symulacji i wizualizacji. Ingerencja Inżyniera jest zmniejszona, przez co poprawiona jest zarówno spójności i jakości danych.

Sandvik Coromant zademonstrował również pokaz pod tytułem Współczesna sztuka frezowania. Elementy zawierające takie cechy, jak otwarte kieszenie i zamknięte kieszenie został wykonane na obrabiarce Mori Seiki SV 503, za pomocą narzędzia z węglika o wymiarze 12mm i narzędzia 16mm, przy użyciu EDGECAM Workflow strategii zgrubnej Wave, aby zmaksymalizować szybkość usuwania materiału.

To  pierwsza impreza w Wielkiej Brytanii podkreślająca stosunek pomiędzy EDGECAM i Adveon. Podobne otwarte dni planowane są w zakładach Sandvik Coromant na całym świecie, przy współpracy z resellerami EDGECAM. Partnerstwo między Sandvik Coromant i EDGECAM Workflow, wiodącym na rynku oprogramowaniem CAD CAM do programowania obrabiarek CNC z niezrównaną łatwość dla użytkowania i inteligentnym tworzeniem ścieżek narzędzia, jest sprawdzonym rozwiązanie dla producentów, którzy chcą zoptymalizować swoją maszynę oraz narzędzia

- stwierdził Wesley Tonks, Dyrektor Strategiczny EDGECAM

 

Poprzedni | Następny