Skrawanie materiału trzy razy szybsze z EDGECAM Wave

Nowa strategia Toczenia zgrubnego Wave zmienia reguły gry w EDGECAM, pozwalając na trzy razy szybszą obróbkę materiału oraz zwiększenie wydajności w połączeniu z najnowszą technologią Seco Duratomic.

Po sukcesie jaki dało wprowadzenie do obróbki strategii Wave w Frezowaniu wprowadzono do nowej wersji rozwiązania EDGECAM 2015 R1 również strategię Wave w Toczeniu zgrubnym, dzięki czemu ścieżki narzędzia utrzymują stałą siłę skrawania oraz w znaczący sposób zmniejszony jest czas trwania obróbki.

Dodatkowo wydłużona została żywotność narzędzia. Podobnie jak w innych Cyklach tokarskich, cykl dostosowuje swoje ścieżki narzędzia do aktualnego półfabrykatu tak,  aby wyeliminować obróbkę w powietrzu.

Dyrektor Strategiczny EDGECAM - Wesley Tonks stwierdził że podczas badań gdzie połączono strategię EDGECAM Wave z najnowszą generacją płytek Seco’s Duratomic szybkość usuwania materiału wzrosła z 134,4 cm3 na minutę do 448 cm3 na minutę.

To ponad trzy razy szybciej niż do tej pory, jest to znaczące osiągnięcie gdyż umożliwia narzędziom  skrawającym znacznie skuteczniejsze usuwanie półfabrykatu z części.

Technologia Duratomic zwiększa wytrzymałość i odporność na ścieranie narzędzi skrawających.

Chociaż Duratomic i strategia Wave mogą być całkowicie samodzielnymi rozwiązaniami, to łącząc je możemy otrzymać doskonałe połączenie, co pokazała demonstracja. – powiedział Mike Fleming, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży SECO.

Obróbka stali EN8 na maszynie Mazak Integrex 200-lll, z głębokością skrawania 2mm, Posuwem 0,8mm szybkością skrawania 280m/min, używając wpierw zwykłej obróbki tokarskiej a następnie strategii Wave:

Tradycyjny:

  • Szybkość skrawania Vc (m/min): 280
  • DOC Ap (mm): 4
  • Posuw Fn (mm / obr) 0,12
  • Usunięty materiał (cm3) 134,4.

Wave:

  • Szybkość skrawania Vc (m/min): 280
  • DOC Ap (mm): 2
  • Posuw Fn (mm / obr) 0,8
  • Usunięty materiał (cm3) 448,0

Strategia Toczenia zgrubnego Wave jest strategią obróbki w której stosuje się duże prędkości skrawania, utrzymywany jest stały nacisk narzędzia na materiał, tor narzędzia jest wygładzony tak aby unikać ostrych zmian kierunku skrawania. Dzięki czemu zmniejszany jest czas trwania cyklu, dodatkowo strategia Wave przedłuża żywotność narzędzia dzięki zmniejszonej sile obróbki i lepszemu odprowadzaniu wióra, co oznacza szybszą i płynniejszą obróbkę – zakończył Tonks.

 
 

 

Poprzedni | Następny