EDGECAM WorkflowEDGECAM WorfklowEDGECAM WorkflowEDGECAM WorkflowEDGECAM Workflow

EDGECAM Inspect - Inteligentne programowanie sond maszynowych

EDGECAM Inspect łączy w sobie wiodące w branży narzędzia metrologiczne i wiedzę specjalistyczną firmy Hexagon Manufacturing Intelligence z najnowszą technologią pochodzącą od Vero Software.

To w pełni funkcjonalne i łatwe w użyciu rozwiązanie przeznaczone dla użytkowników, którzy chcą szybko zaprogramować cykle pomiarowe przy pomocy prostych, wydajnych narzędzi tworzących ścieżkę i pozwalających na wygenerowanie wiarygodnych pomiarów.

EDGECAM Inspect oferuje niezrównaną łatwość użycia oraz zaawansowane generowanie ścieżek sondy, zarówno w trakcie procesu wytwarzania jak i podczas ostatecznej kontroli pomiarowej detalu.

Poszczególne cechy EDGECAM Inspect:


 • Solidne metody kalibracji sondy
 • Wsparcie dla dowolnego producenta sond
 • Zintegrowanie cykli pomiarowych z cyklami obróbki
 • Wyświetlanie otrzymywanych wyników
 • Wiele formatów raportów wyjściowych
 • Obsługa wielu maszyn
 • Możliwy do przystosowania dla konkretnego użytkownika
 • Obszerny zestaw funkcji pomiarowych
 1. 1. Punkty i Szyki Punktów
 2. 2. Cechy Kołowe
 3. 3. Cechy Płaszczyznowe
 4. 4. Pomiar kieszeni lub stempla
 5. 5. Orientacja
 6. 6. Kształt
 
 

Legalizacja Procesu Złożone operacje obróbki CNC mogą być łatwo sprawdzone za pomocą procesów pomiarowych. Producenci wytwarzający części o wysokiej wartości mogą szybko i łatwo wygenerować ścieżkę dla sondy i zintegrować cykle pomiarowe z cyklami obróbkowymi. EDGECAM Inspect zapewnia wszechstronny zestaw cech geometrycznych i konstrukcyjnych przeznaczonych do pomiaru charakterystycznych elementów detalu, takich jak stemple czy kieszenie, oraz do pomiaru grubości bądź wysokości, natomiast intuicyjny interfejs użytkownika i przepływ pracy pozwalają płynnie przejść od programowania cykli CAM do cykli pomiarowych.

Kalibracja sondy i jej algorytmy w EDGECAM Inspect oferują użytkownikowi kilka możliwości skalibrowania sondy pomiarowej. Niezależnie od tego, czy aplikacja wymaga najwyższej dokładności, szybkości i wszechstronności, EDGECAM Inspect posiada wszystkie potrzebne funkcje. Autorskie algorytmy zarządzania kompensacją promienia sondy w każdym scenariuszu pomiarowym zapewniają użytkownikowi spójność wyników w różnych wieloosiowych przypadkach pomiarowych. Wszystko to przy zachowaniu niezależności sondy pomiarowej używanej na maszynie.

Środowisko programowania - EDGECAM Inspect jest idealnym środowiskiem dla programistów CAM do opracowywania cykli obróbkowych i pomiarowych w jednym pliku. Ponieważ przepływ pracy kontrolnej jest ściśle zintegrowany z obszarem roboczym EDGECAM , przejście z obróbki do pomiaru i z powrotem jest płynne. Niezależnie od tego czy łączy się cykle pomiarowe z cyklami obróbkowymi w celu zautomatyzowania procesu ustawiania części, zarządzania półfabrykatem dla zgrubnych operacji lub końcowego zatwierdzania części. EDGECAM Inspect zapewnia pojedyncze środowisko programistyczne do zarządzania wszystkimi aspektami procesu obróbki.

Interaktywne wyniki zwrotne są dostarczane w postaci szablonu raportu w stylu CMM wraz z graficznymi, kolorowymi informacjami o odchyleniach, które są wyświetlane w modelu CAD. EDGECAM Inspect zapewnia również przydatną funkcję symulacji wyników, która pozwala na tworzenie symulowanych wyników w trybie offline z maszyny, co umożliwia dostosowanie raportów bez konieczności podłączania do maszyny. Elastyczne opcje tolerancji pozwalają na pełne raportowanie mierzonych cech z oceną pozytywną lub negatywną.

Zestaw Cech – Korzystając z naszych narzędzi do rozpoznawania cech, EDGECAM Inspect pomaga zoptymalizować proces programowania umożliwiając użytkownikowi zaprogramowanie wielu funkcji jednym kliknięciem myszy. Zestaw cech EDGECAM Inspect zapewnia następujące funkcje:

 • Punkty i Szyki punktów – Oceniaj proste odchylenie osi, stan półfabrykatu lub profilu za pomocą funkcji pojedynczych punktów lub wielopunktowych.

 • Cechy Kołowe – Niezależnie od tego czy posiadamy cechę wewnętrzną czy zewnętrzna, EDGECAM Inspect ma zdolność oceny otworów i stempli pod względem wielkości, położenia i/lub kształtu.

 • Cechy Płaszczyznowe – Mierz cechy płaskie z opcją raportowania odpowiednich współrzędnych i/lub kształtu.

 • Pomiar kieszeni lub stempla – Mierz grubość i szerokość za pomocą funkcji podobnych do suwmiarki.

 • Orientacja – Raportuj charakterystyczne wymiary takie jak kąty pomiędzy obiektami lub kąt względem osi.


  Programuj cykle pomiarowe z EDGECAM Inspect - Zapytaj o EDGECAM