Cykl Obróbka wgłębna

Cykl Obróbka wgłębna usuwa naddatek z przedmiotu, generując serię zagłębień w osi Z.

Cykl znajduje się na zakładce Obróbka -> Cykle Frezarskie -> Obróbka wgłębna

Cykl Obróbka wgłębna

Oto kilka cech kluczowych:

  • Aby zmniejszyć zużycie i ryzyko uszkodzenia narzędzia, przed wyjazdem w osi Z, generowany jest ruch wycofania od powierzchni obrabianej.
  • Możesz osiągać pełną głębokość w sposób przyrostowy, w serii zagłębień. Jest to użyteczne w przypadku ciasnych kieszeni, gdzie problemem jest odprowadzanie wiórów ze strefy obróbki.
  • Prędkość posuwu może być zmniejszana w trakcie zagłębienia. Umożliwia to skompensowanie zwiększającej się powierzchni skrawania w przypadku płytek kątowych.

Obróbka wgłębna jest stosowana głównie do obróbki kieszeni i zewnętrznych naddatków np. przy głębokich matrycach i stemplach. W przypadku długich narzędzi, skierowanie siły skrawania osiowo zamiast promieniowo wpływa korzystnie na stabilność obróbki.

Obróbka wgłębna z EDGECAM

Materiał jest usuwany w serii koncentrycznych przejść. Narzędzie pracuje w obszarze przejścia ruchami zagłębienia, przemieszczając się na boki o wartość Szerokości (%) . Kiedy jedno przejście jest pełne, narzędzie postępuje o wartość Maksymalnego kroku do przodu, aby rozpocząć kolejne przejście.

Skrawanie

Poprzedni | Następny