Części do helikoptera w EDGECAM
 
Japoński producent centr obróbczych firma Matsurra zaprezentowała na targach Southern Manufacturing 2014 system EDGECAM jako idealnie rozwiązanie w obróbce 5-osiowej.
 
 
Stoisko Matsuury zostało wyróżnione za najlepszą sprzedaż obrabiarek 5-osiowych MX-520, programowanych za pomocą EDGECAM do wytwarzania pomniejszonej wersji śmigłowca Rotor Blade, przy użyciu narzędzi Seco.
 

Złożone komponenty wymagają najlepszych technologii CAD/CAM. Odwiedzający Southern mieli możliwość zobaczenia jak obrabiarka Matsuura’s w połączeniu z znajomością oprogramowania EDGECAM jest w stanie poradzić sobie z bardzo złożonymi elementami. Trudno jest pokazać w realnym życiu, co można osiągnąć za pomocą oprogramowanie. Zademonstrowanie na naszym stoisku sposobu programowania w trybie offline okazało być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.– mówi Lee Richard, Menadżer ds. przedsprzedaży EDGECAM.
 
Firma pokaz rozpoczęła od obróbki zgrubnej Wave, przed przejściem do obróbki 5-osiowej części. 
 

Obróbka 5 – osiowa pokazała możliwości obróbki w EDGECAM za pomocą strategii SWARF – finałowa obróbka wykańczająca została wykonana za pomocą automatycznej technologii fazowania. – dodaje Richard.
 
Proces obróbki wirnika wykorzystano symulacje w EDGECAM, dzięki czemu dały one pełną wizualizację zarówno narzędzia jak i kinematyki ruchów wszystkich osi, zapewniając bezkolizyjność ścieżek, które mieszczą się w limitach obrabiarki.
 
Wesley Tonks, Dyrektor strategiczny EDGECAM stwierdził, że wystawa Southern Manufacturing podkreśliła powiązanie pomiędzy EDGECAM a Matsuura, dając użytkownikom podgląd na integrację tych dwóch dyscyplin w obróbce komponentów, które inaczej nie mogłyby być obrabiane a wyłącznie przy użyciu technologii są pod kontrolą.
 

Dało to potencjalnym i istniejącym użytkownikom EDGECAM pogląd na to, co program może wykonać za pomocą Workflow umożliwiając inżynierom wykonanie obróbki w kilka sekund. Czasem mieliśmy tak wielu ludzi na stoisku, że brakowało miejsc - zakończył Tonks.
 
 

 

Poprzedni | Następny