Drukowanie listy narzędzi

Oprogramowanie EDGECAM daje możliwość szybkiego wydrukowania listy narzędzi wykorzystanych w obróbce z konkretnymi parametrami czy informacjami na ich temat.

W pierwszej kolejności jeżeli nie mamy już wygenerowanego planu obróbki to takowy należy stworzyć. Otwieramy więc nasz projekt i przechodzimy do zakładki Kod NC. Wybieramy opcję Generuj NC i wypełniamy pole Plan obróbki.

Cykl Obróbka wgłębna

Zatwierdzamy OK, jeśli nie korzystaliśmy z zestawu narzędziowego program wyświetli komunikat:

Cykl Obróbka wgłębna

W celu dodania narzędzia do zestawu wybieramy opcję Tak. Następnie powracamy do opcji Generuj NC i wybieramy obok Planu obróbki opcję przeglądaj lub z panelu startowego wybieramy Menadżer raportów. Otrzymamy taką oto listę planów obróbki:

Cykl Obróbka wgłębna

Wybieramy nasz plan obróbki i klikamy opcję Edytuj. Następnie przechodzimy do zakładki narzędzia, gdzie jak możemy zauważyć znajduje się lista narzędzi wykorzystanych w obróbce. Przed przejściem do wydruku możemy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Kolumny, która pozwoli nam wybrać odpowiednie informacje na temat narzędzi, które mają zostać wyświetlone na wydrukowanej liście.

Cykl Obróbka wgłębna

Cykl Obróbka wgłębna

Powracamy do zakładki Narzędzia i na dole klikamy opcję Drukuj. Poniżej efekt końcowy.

Cykl Obróbka wgłębna

Poprzedni | Następny