EDGECAM partnerem SGS

Rozwiązanie EDGECAM jest partnerem firmy SGS, oferującej pełnowęglikowe frezy trzpieniowe przeznaczone m.in. do wysokowydajnej obróbki całej gamy materiałów metalicznych, zawierające narzędzia do obróbki zgrubnej i wykańczającej.

Kiedy używamy strategii EDGECAM uzupełniamy naszą ofertę o narzędzia wysokiej wydajności. Wiele narzędzi SGS zostało zaprojektowanych specjalnie w celu osiągnięcia najwyższej możliwej wydajność obróbki skrawaniem, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla strategii zgrubnej Wave EDGECAM, która wykorzystuje szybkie prędkości i posuwy

– mówi Barry Ward, Dyrektor Techniczny SGS.

Za pomocą oprogramowania zaprogramowano maszynę DMG DMU 50 do cięcia szeregu elementów, wykazując przy tym wysoką sprawność podczas obróbki strategią zgrubną Wave, wraz z pełną obróbką rowków i otworów.

SGS skupiają się na zapewnieniu użytkownikom, którzy wykorzystują narzędzia skrawające, maszyny i strategię CAM wysokiej wydajności. "EDGECAM ulepszył znacznie naszą klinikę narzędzi pokazując możliwość generowania ścieżki narzędzia na ekranie podczas symulacji i pokazu obróbki "na żywo"

- powiedział Inżynier Aplikacji Raymond Bunn.

Zdolność do szybkiego tworzenia ścieżek za pomocą 3-osiowej obróbki przy użyciu cech oraz zastosowanie 5-osiowej obróbki po wcześniejszym przeszkoleniu to dwa zasadnicze czynniki w SGS, które zdecydowały o wyborze oprogramowania EDGECAM w SGS.

Marki SGS takie jak Z-Carb, S-Carb, V-Carb i Multi-Carb są szeroko stosowane w wielu gałęziach przemysłu, w tym przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, medycznego i wytwarzania energii.

Paraca z EDGECAM i producentem obrabiarek DMG zapewnia SGS że produkty dostarczane użytkownikom końcowym się efektywne i zapewniają wydajność oraz spełniając wszystkie wymagania obróbki

– zakończył Ward.

Propozycja firmy SGS zawiera całą gamę frezów, począwszy od jedno do wieloostrzowych w wersjach bez pokryć oraz z pokryciami. Narzędzia przeznaczone do obróbki form, matryc, utwardzonych materiałów, stopów żaroodpornych i aluminium. SGS produkuje narzędzia w wersji metrycznej i calowej: proste, z promieniami, a także z czołem kulistym.

 

Poprzedni | Następny