EDGECAM pierwszą platformą CAD/CAM zintegrowaną z Sandvik Coromant Adveon™ Tool Library

Dostawca narzędzi skrawających i systemów narzędziowych Sandvik Coromant ogłosił, że specjalistyczne oprogramowanie CAD/CAM EDGECAM jest pierwszym rozwiązaniem zintegrowanym z Sandvik Coromant Adveon™ Library Tool. Wbudowany w wersję oprogramowania EDGECAM 2014 R2 Adveon pomoże klientom poprawić wydajność obróbki, a także zaoszczędzi czas na konfigurację maszyny. 

Integracja zapewnia klientom jedno źródło danych dla wielu systemów CNC. Biblioteka pozwala na szybie tworzenie baz danych narzędzi i zapewnia automatyczny dostęp do modeli 3D CAD dla dokładnej symulacji i wizualizacji. 

Narastające ciśnienie w kierunku skrócenia czasu realizacji projektu aż do produkcji w połączeniu z coraz większą złożonością narzędzi sprawia, że szybki dostęp do dokładnych i aktualnych danych narzędzi jest ważniejszy niż kiedykolwiek. Firma nie może pozwolić sobie na ręczne wprowadzanie danych, operatorzy muszą korzystać z jednej biblioteki narzędzi, Adveon został zaprojektowany, aby rozwiązać te problemy.

Klas Forsström, Prezes Sandvik Coromant 

Adveon upraszcza i przyśpiesza programowanie CAD/CAM. Wsparcie dla normy ISO 13399 narzędzi skrawających umożliwia wybór narzędzi od dowolnego dostawcy i dostarczenie informacji na temat geometrii. Klienci mogą rozwijać własne biblioteki, szybko tworzyć zestawy narzędzi i zobaczyć natychmiastowo rezultat w 2D i 3D. 

Zintegrowanie biblioteki narzędzia Adveon z wiodącym na rynku systemem CAD/CAM EDGECAM pomoże klientom zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo, zwłaszcza w trzech do pięciu osiowych operacjach obróbkowych. Adveon zostanie uwzględniony we wszystkich nowych licencjach EDGECAM i będzie stanowił jedną bibliotekę narzędzi do wielu zastosowań.
 
Raf Lobato, Dyrektor Generalny EDGECAM
 

 

Poprzedni | Następny