EDGECAM Wave najlepszym rozwiązaniem dla I&G Engineering

EDGECAM Wave najlepszym rozwiązaniem dla I&G Engineering

Firma I&G Engineering niedawno przeniosła całe swoje programowanie CAM do EDGECAM po tym jak Seco Tools zapewniło firmie pełne wsparcie w zakresie rozwiązywania określonych problemów dotyczących złożeń.

Po wprowadzeniu nowych rozwiązań w dziedzinie obróbki nasze zyski wzrosły, dzięki czemu jesteśmy bardziej rentowni i możemy wykonać większą ilość zleceń. EDGECAM jest obecnie istotną częścią naszego procesu produkcyjnego - mówi Mike Evans, Dyrektor techniczny.

Początkowo Firma I & G Precision Engineering wykorzystywała EDGECAM do obsługi tokarki Emco, wraz z rozwojem polegającym na zwiększeniu ilości pracowników oraz powiększeniu parku maszynowego zostały dokupione inne programy CAM. “Początkowo używaliśmy EDGECAM zarówno do frezowania jak i toczenia, jednakże zdecydowaliśmy się wypróbować inne systemy i ostatecznie EDGECAM był stosowany jedynie do obsługi tokarki.”

Firma znajduje się w Ystalyfera, zatrudnia 11 pracowników, zajmuje się produkcją części ze stali nierdzewnej i stali narzędziowej oraz aluminium dla klientów z branży lotniczej, spożywczej, medycznej i obronnej.

Mike Evans, który jest Dyrektorem technicznym mówi, że ściśle współpracują z firmą Seco Tools, która niedawno zapewniła im wsparcie w zakresie narzędzi i programowania, w celu usprawnienia procesu produkcyjnego. „Widzieliśmy natychmiastowe korzyści, bez oprogramowania EDGECAM całkowity czas poświęcony na wykonanie danej operacji wyniósłby aż 3 godziny, przy użyciu EDGECAM cały proces został zakończony w ciągu godziny.”

„Kiedy widzieliśmy jak strategie obróbki EDGECAM mogą poprawić czas trwania cyklu obróbki, stało się oczywiste, że powinniśmy wykorzystać go również na naszej obrabiarce Haas, jak i również na naszym centrum obróbczym Mazak.”

Obróbkę wszystkich nowych komponentów aktualnie firma programuje w EDGECAM. „Oszczędzamy do 40 procent czasu na poszczególnych cyklach obróbkowych, co ma ogromny wpływ na wynik końcowy. Poprawia nasze zyski, czyniąc naszą firmę bardziej rentowną i zdolną do wykonania większej ilości zleceń. EDGECAM jest obecnie istotną częścią naszego procesu produkcyjnego.”

Dostępne moduły w EDGECAM do frezowania i toczenia umożliwiają wykonanie od 600 do 700 komponentów miesięcznie, zwykle z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. “EDGECAM jest prosty w użyciu. Klient przesyła nam plik w formacie STEP, IGES lub w dowolnym innym formacie CAD, my importujemy go do EDGECAM, dodajemy uchwyty, określamy maszynę CNC oraz półfabrykaty. Następnie uruchamiamy wyszukiwanie cech, aby zidentyfikować wszystkie cechy na części i na ich podstawie wygenerować ścieżkę narzędzi.”

Procesy obróbkowe są teraz znacznie bardziej stabilne niż przy użyciu poprzednich programów CAD/CAM. „Stosując nasze stare oprogramowanie, gdy frez zbliżał się do kąta można było zaobserwować gwałtowny wzrost obciążenia maszyny, którego nie otrzymujemy, gdy programujemy obróbkę w EDGECAM.”

Strategia Wave w cyklu zgrubnym pozwoliła skrócić czas trwania cyklu i zwiększyć wydajność, dzięki czemu możliwe jest podjęcie większej ilości zleceń. “ Frezujemy wiele elementów takich jak kieszenie, tradycyjny cykl obróbki zgrubnej pozwalał na zebranie w jednym przejściu maksymalnie 1mm materiału, EDGECAM pozwolił nam na zwiększenie głębokości skrawania od 10 do 15mm. Na początku gdy otrzymywaliśmy programy z Seco Tools, obawialiśmy się, że zwiększenie posuwu i obrotów zniszczy narzędzie, przekonaliśmy się jednak i dzięki temu teraz daje nam to możliwość zwiększenia limitów maszyn do granic możliwości.”

Firma planuje kolejne inwestycje w ciągu najbliższych 12 miesięcy, w tym zakup EDGECAM Inspect, który umożliwia tworzenie cykli pomiarowych. Intuicyjny interfejs użytkownika pozwala płynne przejście z modułu CAM do modułu pomiarowego. „Oznacza to, że będziemy w stanie skontrolować każdą obrabianą część, jeśli to będzie konieczne i dostarczyć raport klientowi.”

Osiągnięte kluczowe korzyści: - Oszczędność czasu, do 40% na cyklach obróbkowych. - Zwiększone zyski. - Zwiększona wydajność maszyn. - Prostota użytkowania oprogramowania EDGECAM. - Stabilniejsze procesy obróbkowe. - Obróbka zgrubna Wave.

 

 

Poprzedni | Następny