Dalsze udoskonalenia do niedawno wprowadzonej rewolucyjnej strategii obróbki zgrubnej Waveform i zaawansowanego frezowania z obsługą pinoli, to tylko dwie z istotnych funkcji w najnowszej wersji wiodącego na rynku oprogramowania CAM, EDGECAM, z grupy Vero.

Wprowadzona w poprzedniej edycji, strategia zgrubna Waveform oferuje jeszcze większą stabilność, bardziej precyzyjną obróbkę i szybsze usuwanie materiału. Nowy EDGECAM 2012 R2 bierze ten zaawansowany proces do następnego poziomu, zawierającego ulepszone metody wprowadzania danych i szybkości obliczeń.

Generalny Manager Raf Lobato mówi: Strategia zgrubna Waveform daje zwiększoną trwałość narzędzia, stałe zaangażowanie narzędzia w materiale i stałą objętość wióra, wyższą wydajność usuwania materiału i lepszą jakość powierzchni, która potencjalnie eliminuje konieczność stosowania przejść wykańczających.

Oto tylko niektóre z innych usprawnień w funkcjonalności i łatwości użytkowania EDGECAM 2012 R2, produktu z grupy Vero Software:

Zaawansowany cykl 5-osiowej obróbki symultanicznej

Nowy zaawansowany cykl 5-osiowego frezowania wprowadza nowe parametry do kontroli ścieżki narzędzia, nowe okna z wizualizacją parametrów pomagają wyjaśnić dostępne opcje oraz zawierają strategię obróbki skomplikowanych elementów.

Zaawansowane frezowanie - obsługa pinoli

Pinole (wtórne osie Z) mogą być teraz zawarte w konfiguracji maszyny, umożliwiając użytkownikowi przełączanie między osiami 

Z, określając która z osi Z jest aktualnie w użyciu. Możliwa jest też wizualizacja ruchu pinoli w symulatorze. Lobato dodaje: EDGECAM 2012 R2 zawiera szereg dalszych usprawnień w interfejsie użytkownika, co czyni go jeszcze bardziej intuicyjnym i łatwiejszym w obsłudze.


Podczas edycji cykli EDGECAMa oryginalne geometrie są teraz zachowane i nie muszą być ponownie wybierane, chyba że użytkownik zdecyduje inaczej. Kolejnym sposobem oszczędzania czasu użytkownika jest poprawa wskazywania geometrii z krawędzi na modelu a także tworzenie profili 2D, dzięki czemu użytkownik ma pełną kontrolę nad tworzeniem elementów geometrii, które będą używane przez inne funkcje w EDGECAM.

Możemy łatwiej zarządzać dużym zestawem instrukcji obróbki, jest obecnie możliwe dzięki grupowaniu szeregu instrukcji do zdefiniowanych przez użytkownika zestawów w przeglądarce sekwencji.

Obróbka nawinięta rowków i kieszenie z wykorzystaniem cech modeli bryłowych: Cechy zewnętrznych nawiniętych rowków lub kieszeni wzdłuż cylindra mogą zostać zidentyfikowane dla późniejszej obróbki. Atrybuty cechy pomagają użytkownikowi wybrać odpowiednie narzędzie i maszynę do obróbki w trybie obrotowym.

Podtrzymki: podtrzymki mogą być zawarte w konfiguracji maszyny do Toczenia oraz Toczenia i Frezowania, a także w sekwencji obróbki i symulatorze. Szeroko zakrojone badania i ciągły rozwój gwarantuje użytkownikom EDGECAMa stałe zdobywanie absolutnie maksymalnej wydajność od swoich maszyn CNC oraz procesów CAM, co zapewnia utrzymanie przewagi konkurencyjnej. - zakończył Lobato.

Poprzedni | Następny