International Paris Air Show 2019


International Paris Air Show 2019
International Paris Air Show 2019
International Paris Air Show 2019
International Paris Air Show 2019
International Paris Air Show 2019

Od projektu do produkcji - optymalizacja czasu trwania procesu produkcyjnego

Nowe rozwiązania przygotowała i zaprezentowała na międzynarodowych pokazach lotniczych w Paryżu firma Hexagon

Firma Hexagon przygotowała pokaz na stoisku 136 w alei G, w pawilonie Auvergne Rhône Alpes. Prezentacja obejmowała skanowanie elementu podwozia. Hexagon poprzez prezentację podkreślił różne etapy w pełni zautomatyzowanego procesu. Połączenie inżynierii odwrotnej, modelowania, obróbki, kontroli oraz analizy kinematycznej z oprogramowaniem MSC i symulacji z oprogramowaniem NC Simul, dało skrócenie czasu trwania całego procesu projektowaniem i produkcji.

Elementy podwozia pokazane na stoisku G136 były częściami pochodzącymi z samolotu serii APM41 Simba, produkowanego przez grupę REXIAA. To pierwsza na świecie certyfikowana seria samolotów zbudowanych z kompozytów włókien węglowych.

Dzięki wizualizacji całego procesu zostały podkreślone nowe funkcje w wersji 2020 systemów takich jak EDGECAM, VISI, WORKNC i WORKPLAN.

Moduł inżynierii odwrotnej w VISI 2020.0 zawiera nowe funkcje zapewniające większą elastyczność w procesie inżynierii odwrotnej. Funkcje takie jak zarządzanie płaszczyzną przekroju podczas skanowania punktów, analiza krzywizny, możliwość nałożenia modelu siatki i dopasowania do modelu zapewnia wiele korzyści w procesie inżynierii odwrotnej, od digitalizacji punktów do modelu bryłowego i wygenerowania obróbki.

Nowa funkcja „Porównanie” pozwala użytkownikom porównywać dwa elementy (chmurę punktów, siatkę, bryłę) poprzez kontrolowanie względnej odległości - aplikacja wyświetla różne kolory zgodnie z zakresem odległości.  Wybierając punkt, możliwe jest również pokazanie względnej odległości na ekranie między dwoma wybranymi elementami podczas porównania, według Menadżera Marco Cafassa funkcje wyrównania i porównania są niezbędne dla inżynierii odwrotnej i procesu produkcyjnego.

WorkNC jako zaawansowane oprogramowanie pozwala na obróbkę wielu powierzchni jednocześnie wykorzystując przy tym powierzchnie i bryły z modeli CAD.

EDGECAM 2020.0 umożliwia zaprogramowanie obróbki frezarskiej i tokarskiej. Zawiera strategię toczenia Wave, zapewnia spójne usuwanie materiału przy jednoczesnym zwiększeniu żywotności narzędzia i maszyny. Strategia Wave uwzględnia model bazowy, co eliminuje generowanie pustych przejść. Testy porównujące wykorzystanie strategii toczenia Wave wykazały trzykrotnie wyższą wydajność usuwania materiału niż w przypadku tradycyjnej operacji.

WORKPLAN 2020.0 zawiera nowe i ulepszone funkcje, dzięki czemu jest pierwszym zintegrowanym systemem pozwalającym zarządzać projektami łączącym ERP i MES w jednej bazie danych.

WORKPLAN 2020, zawierający nowe funkcje, które zwykle występują tylko w rozwiązaniach MES, jest obecnie głównym narzędziem do centralizacji danych firmy.

Menedżer marki Christophe Mas wyjaśnił, że WORKPLAN łączy zarządzanie sprzedażą z produkcją.

 

 

Poprzedni | Następny