Workflow wciąż zaskakuje

Workflow pozwala nie tylko na produkcję skomplikowanych elementów, ale zrewolucjonizował także wytwarzanie prostych części czego przykładem jest walijska firma PRV Engineering. Firma decydując się na wybór rozwiązania EDGECAM do produkcji szczególnie skomplikowanych elementów dostrzega rewolucję w produkcji prostych części za sprawą Workflow.
 

Wcześniej nigdy nie zaprogramował bym sześciu otworów w miedzianej płycie za pomocą EDGECAM, ale przy użyciu Workflow wystarczy zaimportować plik i za pomocą kilku kliknięć zaplanować całą obróbkę - mówi dyrektor zarządzający Simon Jones

PRV Engineering rozpoczął swoją przygodę z EDGECAM ponad rok temu, najpierw była to obróbka 3- osiowa i 3+2 osie. Wkrótce zamierza także wprowadzić obróbkę 5-osiową.

Bez EDGECAM z pewnością nie mógł bym zaistnieć w takim przemyśle jak obronny i specjalistyczny motoryzacyjny. EDGECAM dał nam możliwość produkcji wysoko precyzyjnych i  skomplikowanych części, których wytwarzania nie próbowaliśmy wcześniej – dodaje Jones.

Wśród wytwarzanych przez przedsiębiorstwo elementów znajdują się takie jak:

  • wały napędowe dla dziewięciotonowych pojazdów wojskowych;
  • elementy zbiorników;
  • wsporniki dla turbin gazowych do statków,
  • 42 kg skrzynie biegów i siłowniki do stabilizacji statków, które zostały obrobione z 250 kg wałka.

Nasza produkcja wyżej wymienionych elementów była by niemożliwe bez narzędzia jakim jest EDGECAM. Widzę przyszłość PRV z EDGECAM, zwłaszcza Workflow, który stanie się integralną częścią naszego procesu wytwórczego. Workflow sprawia że wszystko jest proste i szybkie. Instalacja EDGECAM pozwala na planowanie obróbki dla skomplikowanych elementów, ale dodatkowo pozwala na planowanie obróbki prostych elementów znacznie szybciej niż przedtem. Program sam poprowadzi cię przez cały proces aż do finalnego rezultatu. To niewiarygodne – twierdzi Jones.

Jak się okazuje EDGECAM jest również bezcenny w prototypowaniu elementów śmigłowców i okrętów podwodnych.

Simon Jones znalazł dwie dodatkowe cechy, w EDGECAM które są szczególnie przydatne, a mianowicie zdolność do pełnego wczytywania plików STEP oraz obróbka Wave. Firma korzysta z obróbki Wave, gdy ma do obrobienia skomplikowany kształt detali z aluminium.

Zbierając informacje na temat materiału, jego wymiarów, ciężaru, rozstawu otworów oraz ogólnych informacji, wiem jak dużego materiału potrzebuję. Ponadto zdolność EDGECAM do określania czasu obróbki poprawiło planowanie produkcji w PRV tak samo jak możliwość określania czasów dla poszczególnych obrabiarek. Cofanie, wprowadzanie zmian i odświeżanie jest teraz prostą rzeczą, bez EDGECAM było by to wszystko koszmarem ze względu na skomplikowane kształty detali – kończy Jones. 

Produkty wytwarzane dzięki EDGECAM

  

  

Poprzedni | Następny