WorkXplore - przeglądarka plików CAD

Stworzone przez Vero Software narzędzie WorkXplore stanowi milowy krok w kierunku usprawnienia współpracy wszystkich osób, których dotyczy dany projekt.

WorkXplore to przeglądarka służąca do wczytywania, analizowania i udostępniania plików 2D i 3D CAD, bez konieczności instalacji systemu CAD.

WorkXplore

Narzędzie bezproblemowo obsługuje pliki: Catia, NX, Parasolid, SolidWorks, Solid Edge, STEP, IGES, jak również wiele innych formatów:

WorkXplore - przeglądarka plików

Istotną zaletą WorkXplore jest pełna obsługa zintegrowanych z modelami CAD 3D adnotacji i etykiet:

WorkXplore - atrybuty

Mocną stroną PortXplore jest również szybkość, z jaką ten program importuje i analizuje pliki. Testy wykazały, że zajmuje to zazwyczaj mniej niż połowę czasu w porównaniu z typowymi aplikacjami CAD.

WorkXplore umożliwia

 • Wymiarowanie
  Program dostarcza szeroką gamę funkcji pomiarowych wraz z predefiniowanymi trybami wyboru, jak punkty, płaszczyzny czy powierzchnie. Utworzone etykiety są widoczne dla dowolnego ułożenia modelu na ekranie.

 • Adnotacje
  Wszelkie uwagi, pomysły instrukcje i adnotacje można wprowadzać za pomocą etykiet bezpośrednio do modelu 3D. Redukuje to potrzebę generowania rysunków 2D.

 • Analizę
  Obszerna gama specjalistycznych narzędzi analitycznych pozwala na diagnostykę, opisywanie czy przygotowanie modeli 3D do produkcji. WorkXplore daje możliwość tworzenia przekrojów i manipulowania płaszczyzną tnącą.

 • Animację
  Zestaw podstawowych czynności, jak translacja, obrót bądź prowadzenie elementu po ścieżce można zapisać w formie animacji.

 • Wykrywanie kolizji
  WorkXplore daje możliwość dynamicznej kontroli kolizji w czasie rzeczywistym.

 • Dokumentowanie
  Tworzone w WorkXplore zrzuty ekranu mogą stanowić elementy dokumentacji technicznej czy arkuszy montażowych. To szereg ilustracji, którymi można łatwo zarządzać i je rozpowszechniać.

 

Jak twierdzi Massimo Vergerio, Menedżer Produktu:

„Ta odrębna, niewielka aplikacja pozwala konstruktorom przesyłać projekty do współpracowników i podwykonawców bez zastanawiania się, jakimi systemami CAD oni dysponują. Otrzymany za pośrednictwem Internetu model 3D można natychmiast wyświetlić i na nim pracować.”

Praca z WorkXplore jest łatwa:

„Prosty w obsłudze interfejs WorkXplore zainteresuje zarówno doświadczonych specjalistów jak i osoby stawiające pierwsze kroki w projektowaniu. Ta uniwersalna przeglądarka umożliwia ponadto wizualizację, analizę i przeglądanie plików z uwzględnieniem nadanych im praw dostępu.” - Massimo Vergerio.

 

Chcesz swobodnie obsługiwać pliki CAD w różnych formatach? - Zapytaj o WorkXplore

Poprzedni | Następny