Współpraca EDGECAM z producentami obrabiarek

Podczas tegorocznych targów MACH 2014, które odbyły się w angielskim Birmingham wielu producentów obrabiarek używających rozwiązania EDGECAM zademonstrowało obróbkę na żywo.
 
Dyrektor Strategiczny EDGECAM - Wesley Tonks stwierdził, że MACH podkreślił stosunki pomiędzy EDGECAM i sześcioma markami obrabiarek, dając użytkownikom zaufanie odnośnie integracji tych dwóch dyscyplin podczas produkcji elementów, których wytworzenie za pomocą technologii kontroli było by niemożliwe. 
 

Zwykłe postprocesory nie są już wystarczająco dobre dla coraz to bardziej zaawansowanej obróbki, gdy odchodzą od standardowych 3-osi X, Y i Z pionowych maszyn. Bez ścieżek EDGECAM i postprocesorów nawet prosta obróbka 3-osiowa zajmuje dużo więcej czasu, co wpływa na wydajność i rentowność przedsiębiorstwa.
 
- dodał Wesley Tonks
 
 
Firmy sprzedające obrabiarki podkreślają jak ważne jest dla nich partnerstwo z EDGECAM a co za tym idzie pełny serwis. 
 

Ważnym dla nas aspektem jest dostarczenie pełnego rozwiązania, dostarczenie odpowiedniego oprogramowania, jakim jest EDGECAM jak również maszyn zapewnia takie kompleksowe rozwiązanie.
 
- powiedział Alan Mucklow, Menadżer Produktu firmy Mazak
 
 
Mazak używając EDGECAM zaprogramował swoją nową obrabiarkę VTC 800 30 HD podczas premiery na tegorocznych targach MACH.
 

Ta ciężka maszyna różni się od pozostałych tym, że posiada 50-stożkowe wrzeciono. EDGECAM stworzył ścieżki narzędzi do poszczególnych cech, które wykazały szybkość usuwania metalu i duży moment obrotowy wrzeciona oraz wysoką mocy.
 
- komentował Alan Mucklow
 
 
Sterowana przez EDGECAM, maszyna jest skierowana do podwykonawców komponentów dla wielu sektorów przemysłu ciężkiego, w tym koparki, maszyny rolnicze, lotnicze, morskie i kolejowe. 
 
Kolejny partner, Matsuura, po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii zademonstrował MX 850 maszynę 5-osiową. 
 

Kiedy mówimy klientom o tym, w jaki sposób wyprodukować ich części chcemy upewnić się, że oprogramowanie CAM oraz postprocesor może zrobić dokładnie to, co jest wymagane. Dlatego używamy EDGECAM.
 
- stwierdził David Edwards, Starszy Dyrektor firmy Matsuura
 
 
Oprogramowanie EDGECAM zademonstrowało możliwości ich nowej maszyny na targach MACH. Element zawierał szereg cech z różnych części.
 

Pełna 5-osiowa ścieżka narzędzia zawierała strategię obróbki zgrubnej EDGECAM Wave i fazowanie. Wszystkie pięć osi poruszało się razem, i ogólnie pokaz był szczególnie interesujący dla producentów, którzy chcą wykonywać obróbkę bezzałogowo. 5-osiowe maszyny są coraz bardziej popularne. Oprogramowanie CAM i postprocesory są tak samo ważne jak sama maszyna. Jeśli postprocesor jest nie poprawny, marnowany jest czas, wysiłek, pieniądze i materiał. 
 
- dodał David Edwards
 
 

Zamów bezpłatną wersję rozwiązania EDGECAM z postprocesorem

 

Poprzedni | Następny