AE Aerospace pod skrzydłami EDGECAM.

AE Aerospace to wiodący producent elementów precyzyjnych z siedzibą w Birmingham. Firma produkuje elementy płatowców i skrzydeł obrotowych od małych uszczelek do złożonych korpusów. Producent zapewnia elementy precyzyjne oraz montaż wielu cywilnych jak i wojskowych samolotów obecnie eksploatowanych na całym świecie.

Kazimieruk

Dięki wdrożeniu oprogramowania EDGECAM firma niemal podwoiła liczbę wykwalifikowanych inżynierów i wprowadziła program staży. AE Aerospace produkuje ponad 200 rodzajów oryginalnych komponentów oraz podobną liczbę części zamiennych. Rocznie przez fabrykę przewija się ponad 25,000 części. Na liście klientów AE Aerospace widnieją nazwy takich firm jak Rolls Royce Derby and CDS, UTC Actuation Systems, Moog, Bombardier, Eaton, BAE Systems and Liebherr.

Dział inżynierii nieustannie pracuje nad redukcją kosztu każdego komponentu poprzez wprowadzanie ulepszeń do procesu obróbki. Przy wyborze partnerów biznesowych szczególną uwagę zwracamy na kompatybilność systemów, która pozwala na przyspieszenie procesu produkcji. EDGECAM daje nam możliwość programowania złożonych komponentów offline oraz bezproblemową integrację z najnowszym pięcioosiowym centrum obróbczym Mazak VariAxis i pięcioosiowym centrum tokarsko frezarskim Integrex, dlatego też zdecydowaliśmy się podwoić liczbę stanowisk EDGECAM – mówi Andy Masters, Production Manager i Engineering Director.
Pracując nad rozwojem naszej firmy dążyliśmy do tego by stać się liderem łańcucha dostaw. Naszym wyróżnikiem był czas przygotowania produkcji, jakość oraz koszt spełniający oczekiwania klientów. Połączenie systemu EDGECAM z obrabiarką Mazak było bardzo ważnym czynnikiem w naszej drodze do sukcesu – dodaje Masters.

Sukces AE Aerospace pozwolił im na zakupienie firmy Andover Precision z siedzibą w Netherton w Black Country specjalizującą się w branży lotniczej, podzespołach dla marynarki oraz aplikacjach do agregatów prądotwórczych. Jego klienci to Rolls Royce, Doncasters i Pattonair.

Zarządzając procesami produkcji w Andover Precision powieliliśmy metodologię sprawdzoną w AE Aerospace, opierajacą się na instalacji oprogramowania EDGECAM, nowych obrabiarkach Mazak oraz połączeniu z systemem DNAsme ERP – mówi Peter Bruch.
EDGECAM jest bardzo cennym narzędziem, dzięki niemu staliśmy się konkurencyjni na naszym rynku. System pozwala nam precyzyjnie obliczyć koszty w oparciu o wygenerowane ścieżki narzędzi i czas trwania poszczególnych cykli - Leston Poxon, Engineering Manager.

O firmie:

Nazwa: AE Aerospace
Działalność: Światowy dostawca wysokiej jakości komponentów precyzyjnych.
http://www.aeaerospace.com/

 

Osiągnięte cele:

  • Obróbka złożonych elementów offline oraz bezproblemowa integracja z najnowszymi obrabiarkami.
  • Konkurencyjność poprzez wprowadzenie obróbki 5 osiowej.

 

Poprzedni | Następny