praca z VISI symulacja z VISI zarząd firmy komponenty metalowekomponenty metalowekomponenty metalowe

Alcon Components produkuje z EDGECAM podzespoły dla Formuły 1 i WRC

Alcon Components to wiodący dostawca innowacyjnych technologii dla wyczynowych sprzęgieł i hamulców. Dostarcza podzespoły dla samochodów Formuły 1 i WRC, pomagając Sebastianowi Loeb siedmiokrotnie zdobyć mistrzostwo świata. Firma produkuje kompletne zaciski hamulcowe wraz z tłoczkami, zarówno stalowe jak i aluminiowe, a także tarcze hamulcowe, pompy hamulcowe, pedalboxy, klocki hamulcowe oraz wysokowytrzymałościowe sprzęgła spiekowe i karbonowe.

Firma jest bezpośrednim dostawcą dla producentów oryginalnego wyposażenia (ang. OEM) pojazdów drogowych. Na liście klientów Alcon Components znajdują się takie firmy jak Jaguar-Land Rover czy Bentley. Producent jest także dostawcą układów hamulcowych dla pojazdów wojskowych i transporterów opancerzonych, które ze względu na swoją konstrukcję wymagają zastosowania wydajniejszych systemów hamulcowych.

Tłoczki w zaciskach hamulcowych produkowane przez Alcon Components mają różne rozmiary i w większości przypadków są produkowane w małych seriach do różnych zastosowań dlatego też ich programowanie musi przebiegać sprawnie i szybko. Manager Strategii EDGECAM jest wykorzystywany, aby zautomatyzować jak największą ilość procesów obróbkowych dla tłoczków. Cechy zmieniają się w taki sposób, że mogą być dłuższe, krótsze, mieć mniejszą lub większą średnicę, zawierać m.in. rowki, podcięcia otwory czy fazy, można również dobierać różnej wielkości wiertła.

Po prostu wczytujemy tłoczek do EDGECAM’a, w Managerze Strategii wybieramy plik, który potrzebujemy i po 2 minutach mamy gotowy program. Zmienia on nie tylko wymiary i cechy, ale także prędkości i posuwy w zależności od zastosowanych materiałów, takich jak tytan, aluminium czy stal nierdzewna – mówi Warren Knight, Technolog w Alcon Components.
EDGECAM pozwolił zredukować czas cyklu dla bardziej skomplikowanych tłoczków z pół godziny do 10 minut. Pracując na oprogramowaniu EDGECAM jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby klientów i szybciej dostarczyć produkty na rynek , co sprawia, że jesteśmy bardziej konkurencyjni – mówi Brian Cutler, Kierownik Produkcji w Alcon Components.

Poprzedni | Następny