praca z VISI symulacja z VISI zarząd firmy komponenty metalowekomponenty metalowe

Central Lakes College of Minnesota kształtuje nowe pokolenie programistów z EDGECAM

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem” to słynny cytat Konfucjusza, z którym powinien zapoznać się każdy nauczyciel. Tą dewizą z pewnością kierują się wykładowcy amerykańskiej uczelni Central Lakes College of Minnesota, którzy ucząc swoich studentów wykorzystują oprogramowanie EDGECAM.

Praktyczny program zajęć z technologii obróbki w Central Lakes College oferuje trzy opcje: 9-miesięczny program przeznaczony dla przyszłych operatorów obrabiarek, 18-miesięczny program oferujący bardziej wszechstronne szkolenia i dwuletni program, po ukończeniu którego studenci uzyskują dyplom w technologiach obróbki.

Szkoła wykorzystuje system EDGECAM ucząc swoich studentów jak programować obróbkę na maszynach sterowanych numerycznie. Studenci Central Lakes College uczą się rozwiązywać problemy, które mogą napotkać w pracy inżyniera, programisty czy operatora.

Producenci w swojej codziennej pracy rozwiązują problemy i my robimy to samo każdego dnia w klasie - mówi Ronn Redemske, wykładowca z Central Lakes College of Minnesota.

Możliwości symulacyjne systemu EDGECAM pełnią rolę idealnego narzędzia do nauczania, ponieważ umożliwiają studentom uzyskanie najlepszego i najdokładniejszego obrazu warunków obróbki, przed wytworzeniem części. Symulacja w EDGECAM, która w środowisku produkcyjnym wykorzystywana jest w celu redukcji błędów, studentom zapewnia kompleksowy przegląd różnych istotnych elementów produkcji.

Symulacja daje nam naprawdę dobry obraz tego, czego można się spodziewać, zanim program zostanie wysłany na maszynę, a także tego jak działa moduł CAM – dodaje Ronn Redemske.

Dzięki wykorzystaniu systemu EDGECAM studenci uczą się jak sprostać całemu spektrum wyzwań, od inżynierii odwrotnej wydruków, przez importowanie modeli bryłowych do EDGECAM po programowanie części w zakresie od prostych do złożonych.

Oprogramowanie, które pomaga programistom zarządzać wszystkimi aspektami ich pracy - od materiałów i maszyn po urządzenia, specjalistyczne cylindry i kod NC - jest przydatnym narzędziem w nauczaniu studentów zawiłości produkcji – podsumowuje Ronn Redemske.

 

Poprzedni | Następny