EDGECAM usprawnia produkcję GSC Power Division.

Amerykańska firma, produkuje komponenty do supersamochodów z oprogramowaniem Vero Software.

Kazimieruk

Gdy długi czas oczekiwania na części doprowadził do niezadowolenia wśród klientów, Greg Caloudas wziął sprawy produkcji we własne ręce. Jako właściciel GSC Power Division, firmy, która produkuje wałki rozrządu i komponenty układu zaworów do tzw. Performance Vehicles, Caloudas uzależniony był od zewnętrznych producentów. Ponad 12 miesięczny czas oczekiwania na odlewy wałków rozrządu, produkowane przez międzynarodowe fabryki odlewnicze, uniemożliwiał rozwój firmy Caloudas’a.

Nasi klienci byli niezadowoleni z długiego czasu oczekiwania, więc chcieliśmy stać się niezależni w kwestii wałków rozrządu. Ponadto moim celem było zapewnienie produktu dostosowanego do możliwości silników pojazdów moich klientów - mówi Caloudas.

Wtedy to przedsiębiorca zdecydował się na użycie oprogramowania CAM. Od 2005 roku Caloudas produkuje precyzyjne części dla europejskich i japońskich sportowych samochodów kompaktowych. Stworzył swoją własną linię produktów – GSC Power Division.

Oprogramowanie CAM początkowo wybrane przez właściciela firmy nie spełniało jego oczekiwań. Po długim i wnikliwym poszukiwaniu zdecydował się na system EDGECAM firmy Vero Software, głównie ze względu na jego zaawansowane możliwości frezowania i toczenia. Dzięki systemowi EDGECAM, Caloudas znalazł odpowiednią kombinację maszynerii i oprogramowania.

Aby osiągnąć swoje cele w możliwie najkrótszym czasie, firma Power Division używa strategii Wave w cyklu zgrubnym systemu EDGECAM, wysokowydajną technikę obróbki, która utrzymuje stałe obciążenie poprzez zapewnienie stałego zaangażowania narzędzi w materiale.

Zastosowanie oprogramowania znacznie skraca czas obróbki, tym samym poprawiając wydajność firmy i gwarantując zadowolenie klientów. Właściciel Power Division nie jest już uzależniony od terminów ustalonych przez fabryki odlewnicze, sam decyduje o sukcesie swojej firmy.

 

O firmie:

Nazwa: GSC Power Division
Działalność: Produkcja wałków rozrządu i komponentów układu zaworów do tzw. Performance Vehicles
http://power-division.com

 

Osiągnięte cele:

  • Redukcja czasu, zwiększenie żywotności narzędzia w cyklu tokarskim Wave.
  • Pozwala oszczędzić czas poprzez możliwość korzystania z zapisanych procesów w EDGECAM.
  • Wykorzystuje zaawansowane możliwości frezowania do przygotowania wałków rozrządu.

 

Komentarze:

Oprogramowanie EDGECAM bardzo pomogło nam w skróceniu procesu produkcji, a także w poszerzeniu naszej oferty. Nie spotkałem się z elementem dla której to oprogramowanie nie mogło by wygenerować ścieżki narzędzia - Greg Caloudas, właściciel.

Poprzedni | Następny