praca z VISI symulacja z VISI zarząd firmy komponenty metalowe

EDGECAM w A&B Machine

A&B Machine z siedzibą w Sidney, w stanie Ohio to firma produkcyjna działająca w wielu branżach m.in. lotniczej, motoryzacyjnej, papierniczej czy spożywczej. Specjaliści z firmy A&B w codziennej pracy wykorzystują system EDGECAM, aby spełnić wymagania klientów i zdywersyfikować swoje możliwości.

Każdy producent wie, że zmiana jest jedyną prawdziwą stałą, nic dziwnego więc w tym, że większość odnoszących sukcesy producentów stale ewoluuje, aby być konkurencyjnym. Firma A&B Machine wciąż się rozwija i poszukuje nowych rozwiązań, które mogłaby zaprezentować swoim klientom. Oprócz usług projektowania, toczenia i frezowania CNC, A&B Machine oferuje precyzyjne szlifowanie i usługi montażowe.

Firma wykorzystała EDGECAM do rozszerzenia swoich możliwości obróbki, uzyskania dokładniejszych szacunków pracy i zwiększenia ogólnej wydajności.

Dzięki wykorzystaniu obróbki 5-osiowej A&M Machine znacznie skróciła czas produkcji, a co za tym idzie również zwiększyła konkurencyjność. Frezowanie 5-osiowe pozwoliło zredukować ilość zamocowań, co spowodowało zmniejszenie całkowitego czasu oraz kosztu produkcji.

Program, który zajmował godzinę, można teraz wykonać w 15 minut, a czas pracy większości wykonywanych zadań został zredukowany o 50%, w niektórych przypadkach nawet o 75%. Dzięki możliwościom systemu EDGECAM możemy realizować bardziej skomplikowane zlecenia, co jest dla nas wielką korzyścią – mówi Gant Gehret, Programista CNC.

Gehret wykorzystuje cykl obróbki zgrubnej Wave w EDGECAM. Strategia WAVE to technika HSM, która utrzymuje stałe obciążenie narzędzia skrawającego, zapewniając równomierne zaangażowanie narzędzia w materiale.

Dużą zaletą oprogramowania EDGECAM jest łatwość jego obsługi. EDGECAM jest bardziej przyjazny dla użytkownika niż jakikolwiek inny program, z którego korzystałem, ponadto jest szybki i wydajny – podsumowuje Gant Gehret.

 

Poprzedni | Następny