praca z VISI symulacja z VISI zarząd firmy komponenty metalowekomponenty metalowekomponenty metalowe

EDGECAM wspiera proces automatyzacji w Anderdon Tool

Firma Anderdon Tool to amerykański dostawca narzędzi dla przemysłu motoryzacyjnego specjalizujący się w produkcji matryc do wykrawania metali do ram podwozia i elementów konstrukcyjnych pojazdów. Matryce firmy Anderdon Tool, produkowane z wykorzystaniem oprogramowania EDGECAM, stosowane są w wytwarzaniu części produkcyjnych do samochodów marki Ford, GM, Chrysler, Honda, Toyota, Nissan, Fiat i Volkswagen.

Właściciele i pracownicy firmy Anderdon Tool stawiają na ciągły rozwój i innowacje. Nieustanne działania firmy - od projektowania i inżynierii, przez produkcję i testowanie narzędzi, po nieustanne ulepszenia i innowacje sprawiają, że Anderdon Tool jest niezwykle efektywnym dostawcą narzędzi. Firma działa na terenie dwóch sąsiadujących ze sobą hal produkcyjnych, zlokalizowanych w Windsor w stanie Ontario i regularnie współpracuje z zakładami tłoczenia metali w Meksyku, USA i Kanadzie.

Zespół projektowo-inżynieryjny Anderdon Tool wykorzystuje oprogramowanie EDGECAM do symulacji komputerowej w procesie produkcji komponentów.

Identyfikacja potencjalnych problemów formowania podczas projektowania i fazy inżynieryjnej budowy narzędzi zapobiega opóźnieniom w harmonogramie podczas produkcji, dzięki czemu oprzyrządowanie jest tworzone w sposób terminowy i opłacalny - mówi Mark Klem, CNC Manager.

W celu automatyzacji strategii obróbki 3D dla bardziej złożonych komponentów firmy Anderdon Tool użyto plików JavaScript znajdujących się w EDGECAMie, które oparte są na języku makr, aby zastosować odpowiednie instrukcje obróbki i wygenerować ścieżkę narzędzia na podstawie modelu bryłowego dostarczonego z inżynierii.

Automatyzacja pozwala mniej lub bardziej doświadczonym programistom uzyskiwać najbardziej wydajne i spójne wyniki obróbki. Dzięki oprogramowaniu EDGECAM zdołaliśmy pozostać na szczycie techniki narzędziowej i obróbki z bardzo drobnymi zmianami w strategiach automatyzacji. Teraz produkujemy z bardziej kontrolowanymi wynikami – dodaje Mark Klem, CNC Manager.

Niektóre trudne komponenty 3D obrabiane przez firmę Anderdon Tool wymagają wielu procesów obróbki zgrubnej i kształtującej przy użyciu różnych narzędzi, aby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc danego elementu, a także wielu procesów wykańczających mających na celu otrzymanie odpowiednich wymiarów części. Wyjątkowo elastyczny skrypt automatyzacji obróbki w EDGECAM, specjalnie utworzony dla firmy Anderdon Tool pozwala użytkownikowi wybrać odpowiednią ilość procesów obróbki. Umożliwia to przejście przez poszczególne etapy obróbki krok po kroku lub całkowite wykonanie części przy użyciu tylko jednej operacji.

Po stworzeniu niestandardowych strategii automatyzacji 3D EDGECAM, typowe pięciogodzinne zadanie programowania zostało zredukowane do 15-20 minut. Strategie automatyzacji pomogły także znacznie zredukować błędy obróbki i wyeliminować nieefektywne użycie narzędzia co pozwoliło zredukować czas cyklu oraz zużycie narzędzi, a także zwiększyć wydajność – podsumowuje Klem.

Poprzedni | Następny