Współpraca EDGECAM z Visi potrafi skrócić czas projektowania nawet do dziesięciu razy. Najlepszym tego przykładem jest przedsiębiorstwo Thame Workholding. Firma bedąc jednym z wiodących na świecie specjalistów produkujących uchwyty obróbkowe korzysta z EDGECAM i Visi nie tylko do projektowania i produkcji własnych produktów, ale także wykorzystuje oprogramowanie do tworzenia uchwytów specjalnych, które mocują materiał podczas procesów obróbki.

Dzięki maksymalnemu wykorzystaniu systemów EDGECAM i Visi dostarczamy te same produkty o wysokim standardzie bardziej efektywnie - mówi Maurice Day, Dyrektor Thame Workholding.

Po wdrożeniu cztery lata temu EDGECAM i Visi firma zauważyła, że czas projektowania jest aktualnie do dziesięciu razy szybszy w zależności od złożoności zadania do wykonania.

Często tworzymy własne uchwyty za pomocą Visi i EDGECAM, aby wytworzyć specjalnie zamówione uchwyty obróbkowe dla klientów, jak również do tworzenia własnych uchwytów do mocowania części kiedy produkujemy naszą szeroką gamę standardowych uchwytów szczękowych do poziomych obrabiarek CNC

        

Chodź poprzedni program 2D pakiet pozwalał tworzyć nowe projekty, nie mogli pracować z większością plików swoich klientów, które często były tworzone przy użyciu systemów opartych na modelowaniu 3D:

Kiedy otrzymaliśmy model musieliśmy przekonwertować go z 3D do 2D, co oznaczało, żebyliśmy o krok wstecz, wielkim problemem stał się czas realizacji.

Zainwestowanie w Visi szybko okazało się bezcenne jeśli chodzi o budowę i edycję nawet najbardziej skomplikowanych modeli 3D. David Handley, Dyrektor Thame’s dodaje, żę dzięci Visi w oparciu o cechy mogą szybko stworzyć model 3D, a także generować kompletny zestaw szczegółowych rysunków 2D, pokazujących żądane widoki bezpośrednio z głównej geometrii modelu.

Z Visi, zaprojektowany model jest dla nas niemalże gotowym detalem i tak szybko jak to jest możliwe jesteśmy gotowi rozpocząć obróbkę skrawaniem. Model jest płynnie ładowany do EDGECAM gdzie odbywa się szybkie i dokładne generowanie ścieżek narzędzia.

Thame zainstalował EDGECAM krótko po przejęciu marki przez Vero Software w 2011, a teraz wprowadził szereg obrabiarek CNC takich jak: Mazak, Daewoo i Haas, a także niedawno nabyła 5-osiową Matsurra MX-520, która wykorzystuje do ładowania palet robota Eco-Tower 60.

Vero zrewolucjonizował sposób działania Thame w bardzo krótkim czasie:

EDGECAM, Visi i obrabiarka 5-osiowa okazały się wielkim postępem dla naszego projektowania i możliwości produkcyjnych. Okazało się to fantastycznym rozwiązanie dla nas. Kiedy wszystko działa płynnie dzięki EDGECAM i Visi, to sprawia że nasz dzień pracy staje się o wiele prostszy

Dziś, 98 procent swoich produktów projektują za pomocą systemu Visi i planują obróbkę za pomocą systemu EDGECAM. Wiedzą że połączenie obu programów z automatyczną 5-osiową obrabiarką jest przyszłościowe. Załadowana wieża podajnika palet pozwala na działanie obrabiarki bez załogowo przez całą noc, co pozwala wytworzyć dodatkowo 20 kompletnych zestawów uchwytów szczękowych. Thame planuje wdrożenie kolejnej 5-osiowej maszyny w przyszłości.

Klient dostarcza nam informacji na temat maszyny, w jakiej chce umieścić uchwyt oraz zakres tolerancji. Wszystkie te dane są zbierane przez naszych projektantów, którzy tworzą koncepcję uchwytu a następnie model 3D za pomocą systemu Visi. Zanim zaczęliśmy używać Visi cały proces projektowania odbywał się bardzo wolno…, za każdym razem gdy wprowadzaliśmy poprawki musieliśmy je nanosić na każdym rzucie.

Przedsiębiorstwo Thame Workholding jest wiodącym międzynarodowy dostawcą uchwytów obróbkowych dla każdego typu obrabiarek. Thame szczyci się 15 obrabiarkami CNC na obiekcie o łącznej powierzchni 929,03 m2. Firma produkuje wysoko precyzyjne uchwyty obróbkowe na specjalne zamówienie dla wielu gałęzi przemysłu, miedzy innymi dla przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego, morskiego, energetycznego i medycyny.

Poprzedni | Następny