Partnerzy EDGECAM

Nasi Partnerzy w różnych gałęziach przemysłu dostarczają komplementarne produkty, integrujące się z EDGECAM.

SolidWorks Corporation

EDGECAM zapewnia pełną współpracę z systemem SolidWorks w najnowszej wersji. Moduł Solid Machinist for Parasolid pozwala wczytywać oryginalne formaty zapisu plików programu SolidWorks do EDGECAM. Są to: *.prt, i *.sldprt. EDGECAM w zestawieniu z SolidWorks to doskonałe środowisko pracy CAD/CAM. Pozwala na bezpośredni import plików bryłowych - bez konieczności dodatkowych konwersji na formaty pośrednie. Korzystając z ikony Cad Link instalowanej w SolidWorks, EDGECAM wczytuje pojedyncze pliki oraz kompletne złożenia.

EDGECAM przejmuje parametry gwintów, płaszczyzn, położenia płaszczyzn oraz konfiguracje rodzin części zdefiniowane w SolidWorks. Ważną cechą, charakteryzującą SolidWorks i EDGECAM jest asocjatywna współpraca pomiędzy tymi programami. W efekcie takiego rozwiązania, po modyfikacji modelu (złożenia brył) w SolidWorks i zatwierdzeniu zmian - EDGECAM automatycznie aktualizuje geometrię wraz ze wszystkimi ścieżkami przejść narzędzia obrabiającego.

Strona Autoryzowanego Przedstawiciela SolidWorks

Autodesk

EDGECAM Solid Machinist for Autodesk Inventor zapewnia pełną współprace z najnowszą wersją programu Autodesk Inventor. Daje możliwość bezpośredniego wczytywania plików bryłowych bez jakiejkolwiek konwersji na formaty pośrednie. EDGECAM przejmuje wszystkie elementy umieszczone na warstwach, jakie zostały utworzone w Autodesk Inventor.

Wszelkie informacje dotyczące parametrów gwintów takie jak: skok, średnica, itp., przenoszone są automatycznie do EDGECAM. Można je potem w łatwy sposób wykorzystać do zaprogramowania cykli wiertarskich i wykonywania gwintów. Bezpośredni import plików *.ipt, *.iam, zapewnia asocjatywną współpracę pomiędzy programem Autodesk Inventor a EDGECAM. Wszystkie zmiany dokonane na modelu lub złożeniu części mogą stanowić podstawę automatycznej korekcji ścieżki narzędzia.

Strona Autodesk

Solid Edge

Użytkownicy oprogramowania Solid Edge, mogą w pełni wykorzystywać EDGECAM do wykonywania wszelkiego rodzaju obróbek zarówno frezarskich jak i tokarskich.

EDGECAM zapewnia pełną współprace z Solid Edge w jego najnowszym wydaniu. Możliwość bezpośredniego wczytywania plików z Solid Edge zapewnia moduł Solid Machinist for Parasolid. Pliki w oryginalnym formacie Solid Edge (*.par) są bezpośrednio wczytywane do EDGECAM. Jednocześnie zapewniona jest asocjatywna współpraca pomiędzy Solid Edge a EDGECAM. Takie rozwiązanie pozwala po zmianie modelu w systemie CAD, automatycznie korygować ścieżki narzędzia w EDGECAM - bez potrzeby ponownego definiowania obróbki. Istnieje możliwość instalacji specjalnego Cadlinku w Solid Edge. Dzięki niemu przechodzenie ze środowiska CAD do CAM nie wymaga konieczności zapisu pliku na dysk komputera.

Strona Solid Edge

Okuma

Okuma jest wiodącym dostawcą innowacyjnych i wysoce precyzyjnych obrabiarek CNC, w pełni sterowalnych oprogramowaniem EDGECAM.

Strona Okuma

Sandvik Coromant

Dzięki wymianie doświadczeń i globalnej umowie o współpracy, firmy Vero Software i Sandvik Coromant dostarczają technologom i programistom profesjonalne oprogramowanie CAM, zaawansowane narzędzia obróbcze oraz system do zarządzania gospodarką narzędziową.

Vero Software - największy na świecie dostawca oprogramowania CAM oraz Sandvik Coromant - lider w dziedzinie technologii narzędzi skrawających dostarczają też technologom i programistom doskonałe rozwiązania wspomagające produkcję na obrabiarkach CNC.

Strona Sandvik