Sandvik Coromant

...PARTNERZY DLA PRODUKTYWNOŚCI

Dzięki wymianie doświadczeń firmy Vero Software i Sandvik Coromant, dostarczają technologom i programistom profesjonalne oprogramowanie CAM oraz zaawansowane narzędzia obróbcze oraz system do zarządzania gospodarką narzędziową...

Firma VERO, największy na świecie dostawca oprogramowania CAM oraz Sandvik Coromant, lider w dziedzinie technologii narzędzi skrawających, dzięki globalnej umowie o współpracy dostarczają technologom i programistom doskonałe rozwiązania wspomagające produkcję na obrabiarkach CNC.

narzędzia sandvik coromant - współpraca z edgecam

Badania naukowe wykazały, że efektywne wdrożenie systemu zarządzania gospodarką narzędziową pozwala na obniżenie czasu obróbki około 50% oraz zmniejszenie zapasów magazynowych około 40%. Efektywne zarządzanie narzędziami wymaga dokładnego
skatalogowania używanych narzędzi. W ten sposób powstaje baza danych zawierająca niezbędne informacje o każdym narzędziu: jego lokalizację w magazynie, cenę, dostawcę, osiągi oraz żywotność.

SANDVIK COROGUIDE

CoroGuide jest elektronicznym katalogiem narzędzi, który zawiera szczegółowe informacje na temat wszystkich wyrobów firmy Sandvik. Dostępne są w nim dane na temat narzędzi, płytek, uchwytów oraz części zapasowych. Z elektroniczną bazą danych zintegrowany jest moduł doboru narzędzia i parametrów do obróbki.

Edgecam posiada w standardzie specjalny link do bibliotek CoroGuide. Moduł ten pozwala na integrację systemu Edgecam z bazą CoroGuide. Programista może natychmiast dobrać i wczytać narzędzie do magazynu znajdującego się bezpośrednio w Edgecam i wykorzystać je dla definiowanego procesu obróbczego w CAM.

Współpraca pomiędzy VERO oraz Sandvik Coromant daje gwarancję, że system zarządzania gospodarką narzędziową Sandvik jest produktem dopracowanym perfekcyjnie, spełniającym oczekiwania wymagających klientów.

narzędzia sandvik coromant - wizualizacja CAM

Sandvik Coromant jest światowym liderem w produkcji profesjonalnych narzędzi skrawających do obróbki metalu. Obecnie w ofercie firmy znajduje się ponad 25 000 pozycji dedykowanych dla firm z różnych branż, spełniających najwyższe normy jakościowe.

System Edgecam produkowany przez firmę VERO jest światowym standardem w inteligentnej obróbce modeli bryłowych. Kluczem do sukcesu w produkcji jest stosowanie nowoczesnych technologii, utrzymywanie stałego dostępu do nowych rozwiązań oraz zapewnienie szybkiego zwrotu kosztów inwestycji.

Wszystkie cykle i strategie obróbcze w oprogramowaniu Edgecam są zaprojektowane tak, aby zapewnić optymalne wykorzystanie narzędzi Sandvik. Część z nich została opracowana specjalnie dla potrzeb narzędzi Sandvik Coromant.

Inżynierowie z obu firm wspólnie pracują nad wieloma projektami oraz prowadzą badania naukowe, aby móc dostarczyć swoim klientom najnowocześniejsze na świecie rozwiązania ttechnologiczne.

Obecnie trwają wspólne projekty nad nowymi technikami obróbki dla potrzeb produkcji wielkoseryjnej oraz form i tłoczników. Prace te dotyczą również zaawansowanego wykorzystania obróbki szybkoobrotowej HSM z zapewnieniem doskonałej jakości powierzchni po obróbce.

obróbka narzędziami sandvik coromant

PŁYTKI WIPER

Potrzeba zwiększenia jakości otrzymanej powierzchni wymaga wprowadzenia nowej generacji płytek skrawających. Ogromną korzyścią dla przedsiębiorstw byłoby zupełne wyeliminowanie kosztownej operacji szlifowania, a w zamian zastosowanie wysokiej jakości obróbki wykańczającej.

płytki wiper

Stosując płytki Wiper produkowane przez Sandvik Coromant w znacznym stopniu można wyeliminować operacje szlifowania i polerowania. Podczas toczenia z użyciem płytek z geometrią Wiper jakość uzyskanych powierzchni jest dwukrotnie lepsza, co przekłada się na wzrost produktywności. Edgecam jest pierwszym systemem CAM w pełni obsługującym płytki typu Wiper.

TOCZENIE SKOŚNE

Pojawienie się karbu to częsty problem podczas toczenia superstopów żaroodpornych. Zagłębianie skośne dostępne w Edgecam jest idealnym rozwiązaniem dla tokarek CNC - wzdłuż krawędzi skrawającej nie pojawia się żadne uszkodzenie. Przy zmiennej głębokości skrawania jest to najlepsze rozwiązanie. Alternatywą mogą być wielokrotne przejścia ze zmienną głębokością skrawania.

NARZĘDZIA WIELOZADANIOWE

narzędzia wielozadanioweW celu zwiększenia produktywności i pełnego wykorzystania obrabiarek wielozadaniowych Edgecam umożliwia wykorzystanie specjalistycznych narzędzi wielofunkcyjnych firmy Sandvik. Zastosowanie jednego wielozadaniowego narzędzia do toczenia, przecinania, toczenia rowków oraz toczenia gwintów to krótszy czas wymiany narzędzia, zmniejszenie liczby wykorzystywanych gniazd w magazynie narzędzi, to zastosowanie jednego narzędzia tokarskiego do obróbki zewnętrznej lub wewnętrznej.

 narzędzia wielozadaniowe sandvik  narzędzia wielozadaniowe sandvik 

 narzędzia wielozadaniowe sandvik 

FREZOWANIE TOCZNE

 freazowanie toczne Jest to frezowanie zakrzywionych powierzchni poprzez obrót przedmiotu obrabianego wokół wybranej osi. Mimośrodowe formy i kształty, które różnią się znacznie od wytwarzanych konwencjonalnymi metodami frezowania i toczenia mogą być frezowane tocznie. Metoda ta pozwala na usuwanie dużych ilości metalu przy odpowiedniej kontroli wióra. Aby w pełni wykorzystać narzędzia Sandvik w Edgecam możemy przesunąć oś narzędzia względem osi obrotu detalu uzyskując tym samym wymaganą jakość powierzchni.

 

 

OBRÓBKA POWIERZCHNI

Edgecam dostarcza kompleksowe rozwiązanie do generowania wysokiej jakości ścieżek narzędzia dla elementów pryzmatycznych jak i zaawansowanych geometrii 3D. Ścieżki  narzędzia w Edgecam dla obróbki powierzchniowej są efektywne, zoptymalizowane dla wysoko wydajnej obróbki szybkoobrotowej HSM.

FREZOWANIE WGŁĘBNE

Edgecam posiada specjalnie zaprojektowaną strategię Plunge Milling w celu pełnego wykorzystania frezów firmy Sandvik. We frezowaniu wgłębnym, obróbka prowadzona jest czołem narzędzia zamiast obwodem, co powoduje korzystną zmianę kierunku sił skrawania z dominujących promieniowych na osiowe. Na ogół, frezowanie wgłębne jest alternatywną metodą, gdy ze względu na drgania, nie jest możliwe frezowanie walcowe.

OBRÓBKA TROCHOIDALNA

W Edgecam udostępniono innowacyjne trochoidalne cykle zoptymalizowane dla narzędzi skrawających Sandvik. Frezowanie trochoidalne jest idealnym rozwiązaniem dla obróbki kieszeni oraz rowków. Dzięki ścieżce narzędzia w kształcie łuków, strategia obróbki trochoidalnej jest doskonałym rozwiązaniem do zastosowań w szybkoobrotowej obróbce HSM. Chwilowy styk narzędzia z materiałem obrabianym podnosi żywotność krawędzi skrawającej frezu zwiększając jego trwałość. Pozwala to zastosować maksymalny, możliwy posuw podczas całego cyklu obróbczego, zapewniając kontrolę posuwu zależnie od obciążenia frezu.

obróbka trochoidalna

Zastosowanie obróbki trochoidalnej pozwala na przyspieszenie cyklu, redukcję czasu obróbki, utrzymanie stałej szerokości skrawania, polepszenie jakości uzyskanej powierzchni.

 

pobierz ulotkę w formacie pdfPobierz ulotkę w formie pdf